четвер, 17 листопада 2016 р.

Портрет толерантного тінейджера

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і  дружба, і допомога, і спілкування  були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості» - це вислів італійського історика, філософа-гуманіста Г. Гвіччардіні.
Останнім часом стало модним говорити про толерантність. Для нашої свідомості поняття "толерантність" незвичне. Нам ближче наше слово – "терпимість". Толерантність – терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її достоїнствами і недоліками. Розвитку толерантності сприяє справжній інтерес до людини, збагнення його емоційного стану, життєвий досвід. Тому, з метою розкрити поняття «толерантність», використовуючи історичні факти, показати певні рівні толерантної поведінки людини, розвивати  вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію,  виховувати спостережливість, уважність до інших людей, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі, виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість, виховувати почуття взаємодопомоги  та дружнього приняття іншої людини, сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок, 
17 листопада 2016 року бібліотекарем кафедри юнацтва Комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко спільно з бібліотекарем Великолепетиського ПТУ № 22 Ларисою Левицькою для учнів училища було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Портрет толерантного тінейджера», приурочену Міжнародному дню толерантності, який відзначався 16 листопада, та Міжнародному дню студента.
Протягом заходу учні з захопленням прослухали вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина?», Притчу про аксакала, познайомились з поняттям – «толерантність». Згадували випадки з історії людства, через які виникали війни, розлад між людьми. Дітям було запропоновано інтерактивну гру «Чим ми схожі?», тест «Чи толерантна я людина?», гру «Міст Дружби», гру «Асоціативний ряд», в яких вони прийняли активну участь. Закінчилася година спілкування словами німецького поета Гете:  «Перед великим розумом я схиляю голову, перед великим серцем я стаю на коліна».

середу, 16 листопада 2016 р.

Мово наша, звучи в кожнім серці!

16 листопада 2016 року для учнів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко та шкільним бібліотекарем  Оленою Балабановою за допомоги учнів 8-а класу та їхнього класного керівника Світлани Григорівни Симоненко, була проведена літературно-музична композиція «Мово наша, звучи в кожнім серці!», присвячена Дню української писемності та мови і 955 років від дня народження Нестора Літописця.
Мета заходу – ознайомити учнів з виникненням писемності, показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня. Розпочався захід піснею «Мова єднання», яку виконала учениця 7-а класу Анастасія Пікалова, далі учениця 11-б Дарина Волкова виконала українську народну пісню «Цвіте терен». Учні також почули «Легенду про виникнення писемності», переглянули мультфільм «Як було написано перше письмо», «Фільм про Нестора Літописця», який по праву вважається батьком слов’янської писемності, ознайомитися з книжковими виставками. на яких було представлено найперший  слов’янський та сучасний український алфавіти, найвидатніші пам’ятки давньослов’янської літератури «Повість времених літ», написана Преподобним Нестором Літописцем та «Слово о полку Ігоревім», видання І. Котляревського «Енеїда», з яким пов’язують винекнення сучасної української мови та літератури. Почесним гостем заходу була молода місцева поетеса Тамара Осман, яка прочитала свої авторські вірші про мову та Україну.

середу, 9 листопада 2016 р.

О мово рідна, ти для мене диво!

         Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу - скарбом, що    передається від покоління до покоління, що об'єднує минуле й прийдешнє. Мова - живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей неоціненний скарб.
        Тому 09 листопада 2016 року бібліотекарем комунального закладу «Районна дитяча бібліотека» Оленою Бровченко та шкільним бібліотекарем  Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Оленою Балабановою для учнів    школи було проведено літературний урок «О мово рідна, ти для мене диво!», присвячений Дню української писемності та мови і  955 річчю від дня народження Нестора Літописця.
        Мета зустрічі – ознайомлення учнів з виникненням писемності, показ краси і багатства мови, доведене твердження, що рідна мова – це духовна святиня. Бібліотекарі розповіли дітям «Легенду про виникнення писемності» та «Легенду про пісню», учасники заходу переглянули мультфільм «Як було написано перше письмо» та «Фільм про Нестора Літописця». Саме Нестор Літописець по праву вважається батьком слов’янської писемності.


Дітей ознайомили з книжковими виставками, на яких було представлено найперший  слов’янський та сучасний український алфавіти, найвидатніші пам’ятки давньослов’янської літератури «Повість времених літ» написана Преподобним Нестором Літописцем та «Слово о полку Ігоревім», видання І. Котляревського «Енеїда», з яким пов’язують винекнення сучасної української мови та літератури.
       Протягом тижня в бібліотеках району оформлено книжкові виставки, присвячені  Всеукраїнському дню української писемності та мови. Виставки були оформлені вишиваними рушниками, калиною, малюнками герба, прапора України, жовті та блакитні повітряні кульки, портретами   Т. Г. Шевченка та плакатами «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», «Пісня – душа народу», «Кажуть, дитино, що мова наша – солов’їна».
Варто пам`ятати, що ми є носіями української мови, всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити…

вівторок, 1 листопада 2016 р.

Цього забувати не можна

В останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від нацистських загарбників. Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Тож 01 листопада поточного року,  з метою закріплення  знання учнів про події Великої Вітчизняної війни  та про визволення України від німецько-фашиських загарбників, здійснення демонстації архівних документів періоду Україна в ІІ світовій війні, вшанування памяті загиблих визволителів, розвитку вміння висловлювати власну точку зору, вміння коментувати події, сприяння формуванню у свідомості учнів значимість перемоги для українського народу,   любові до країни,  в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави, бібліотекарем Оленою Бровченко спільно з бібліотекарем Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Оленою Балабановою для учнів 10-го класу було проведено історичний урок, присвячений річниці визволення України від нациських загарбників.
У ході заходу діти переглянули відеоролик  «Пісня про Дніпро» та уривок з фільму «Україна: останній крок  до перемоги», який розповів про форсування річки Дніпро, найскладнішої перешкоди для наступаючих військ в Україні.
 Протягом уроку учні з задоволенням читали вірші: Діма Безсмертний прочитав вірш «І знов біля братської тихо стою», Карнаух Катя – «Ти чекай мене, над усе чекай», Пономарьов Іван – «Хто з нас уцілів і душею не вмер» та Шулешко Влада – «Гула, стогнала і ревла земля».
72 роки відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від нацистських загарбників. Та скільки б не прошло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Ми знаємо, пройдуть роки, зміняться покоління і настане той час, коли зовсім не лишиться ветеранів війни, але зостанеться пам'ять про них, про їхні подвиги, про ту страшну війну.